VIRTUÁLIS MOBILITÁS - CAMPUS MUNDI ÖSZTÖNDÍJ

A Campus Mundi külföldi részképzés pályázat már lehetővé teszi, hogy itthonról, biztonságos körülményekből a világ bármelyik egyetemén teljesítsenek hallgatóink egy virtuális szemesztert, akár 300.000 Ft ösztöndíjjal!

A virtuális mobilitásra, vagyis digitális kreditszerzésre adható ösztöndíj támogatás rugalmas lehetőséget biztosít a bizonytalan helyzetben, kiutazási nehézségek esetén is, ugyanakkor lehetővé teszi, hogy azok a fiatalok is szerezhessenek nemzetközi tapasztalatot, akik eddig élethelyzetük vagy anyagi körülményeik miatt nem engedhették meg maguknak a külföldi kiutazást, vagy nem is mertek egy külföldi egyetemi félévről álmodni. A virtuális mobilitás ösztöndíjas ponthatára megegyezik az Európán belüli kiutazásokra vonatkozó ponthatárral (ez jelenleg a maximálisan elérhető 100 pontból 55 pont), azaz a felsőoktatási hallgatók széles körének elérhetővé válik az Európán kívüli egyetemeken folytatható virtuális tanulmányi félév – bármely képzési szinten és bármilyen képzési formában (nappali, levelező, vagy távoktatás).

A Campus Mundi projekt a végéhez közeledik, ezért bátorítunk minden hallgatót, ne hagyják elveszni ezt a lehetőséget! A szakmai fejlődést az online félév is biztosítja, további pozitív hozadéka, hogy nemzetközi kapcsolatrendszert, barátságokat, globális közösségélményt nyújt. A szakmai önéletrajzban egy Európán kívüli egyetemen folytatott részképzés – még ha az a lehetőségekhez rugalmasan alkalmazkodva a virtuális térben történt is – kiemelkedő jelentőségű és semmivel nem helyettesíthető.

A pályázati felhívás elérhető itt: https://tka.hu/palyazatok/4830/palyazati-dokumentumok#4897, bővebb információ: campusmundi.hu. Pályázatot benyújtani a konvergencia régióban élő vagy tanuló hallgatók tudnak (azaz Budapesten vagy Pest megyében élő ÉS tanuló hallgatók nem pályázhatnak).

Kérdés esetén az intézményi vagy kari nemzetközi koordinátor, vagy a Tempus Közalapítvány Campus Mundi csoportja a campusmundi@tpf.hu e-mail címen és a 1 237-1310-es telefonszámon áll a pályázók rendelkezésére.